CDQ2B63-25DCMZ-M9BSDPC
Product ID:392929
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-25DCMZ-M9BSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 263mm bore size and 25mm standard stroke for powerful and precise movement.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired connector (M12-4 pin) for easy installation.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
  • 5DC24V compatible auto switch with indicator light for clear operational feedback.
Product Details
CDQ2B63-25DCMZ-M9BSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm