CDQ2B63-35DCMZ-L-M9BSDPC
Product ID:384044
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B63-35DCMZ-L-M9BSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 263mm bore size and 35mm standard stroke for robust performance in industrial settings.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and shock absorption.
  • 5DC24V compatible auto switch with indicator light for clear operational feedback.
Product Details
CDQ2B63-35DCMZ-L-M9BSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm