CDQ2B63-35DMZ-LW
Product ID:393210
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-35DMZ-LW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 263mm bore size provides strong force output for heavy-duty applications.
  • 335mm standard stroke ensures optimal performance for various automation tasks.
  • 4Double knuckle joint (rod end bracket) offers flexible mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor installation.
Product Details
CDQ2B63-35DMZ-LW
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm