CDQ2B63-50DMZ-P3DWASC-XC89
Product ID:392400
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-50DMZ-P3DWASC-XC89
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnetic field resistance for precise positioning and durability.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 363mm bore size and 50mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Pre-wired connector (M12-4 pin) with 0.3m lead wire for easy installation and connectivity.
  • 5Rod end male thread and 4-side mounting groove for versatile installation options.
Product Details
CDQ2B63-50DMZ-P3DWASC-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 63 mm