CDQ2B63-50DZ-P3DWASE
Product ID:383960
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B63-50DZ-P3DWASE
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and compatibility with magnetic switches.
  • 263mm bore size and 50mm standard stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector simplifies installation and reduces setup time.
  • 5Durable construction with through-hole mounting for versatile industrial applications.
Product Details
CDQ2B63-50DZ-P3DWASE
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm