CDQ2B63-75DMZ-P3DWAL
Product ID:383937
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B63-75DMZ-P3DWAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 263mm bore size and 75mm stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 5Durable construction with through-hole mounting (B) for industrial use.
Product Details
CDQ2B63-75DMZ-P3DWAL
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm