CDQ2B63TF-25DZ-M9PMAPC
Product ID:301065
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63TF-25DZ-M9PMAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 263mm bore size and 25mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Durable through-hole mounting design for secure and stable operation.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC5V, 12V, 24V) for flexible integration.
Product Details
CDQ2B63TF-25DZ-M9PMAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm