CDQ2B63TN-25DZ-XB14
Product ID:393091
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63TN-25DZ-XB14
Key Features
  • 163mm bore size for powerful and efficient pneumatic operation.
  • 225mm standard stroke ensures precise and reliable movement.
  • 3NPT port thread type for secure and leak-free connections.
  • 4Built-in magnet for easy integration with sensors and switches.
  • 5Heat-resistant auto switch (XB14) for durability in high-temperature environments.
Product Details
CDQ2B63TN-25DZ-XB14
Made To Order
Cylinder With Heat Resistant Auto Switch Φ16 To 63 Only
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm