CDQ2B80-15DMZ-L
Product ID:383995
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B80-15DMZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 280mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 315mm standard stroke ensures precise and controlled movement.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B80-15DMZ-L
Auto Switch
Without Auto Switch
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm