CDQ2B80-20DCMZ-M9BAL
Product ID:392620
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-20DCMZ-M9BAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 280mm bore size delivers high force output for heavy-duty applications.
  • 4Through-hole mounting style ensures easy and secure installation.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread (CM option) for enhanced durability and performance.
Product Details
CDQ2B80-20DCMZ-M9BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm