CDQ2B80-25DCZ-XC35
Product ID:392824
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-25DCZ-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 280mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 325mm standard stroke ensures accurate and consistent movement.
  • 4Rubber bumper (Body Option C) reduces noise and vibration during operation.
  • 5Coil scraper (XC35) enhances durability by protecting against contaminants.
Product Details
CDQ2B80-25DCZ-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm