CDQ2B80-25DMZ-M9BWM
Product ID:393045
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-25DMZ-M9BWM
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 280mm bore size and 25mm standard stroke for powerful and precise movement.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for high-pressure applications.
Product Details
CDQ2B80-25DMZ-M9BWM
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm