CDQ2B80-30DZ-J79WL
Product ID:392933
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-30DZ-J79WL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 280mm bore size and 30mm standard stroke for powerful and precise motion control.
  • 32-color indicator auto switch (J79WL) with solid-state output for easy monitoring.
  • 4Through-hole mounting style (B) ensures secure and flexible installation.
  • 5Durable design with Rc/M threaded ports for robust pneumatic connections.
Product Details
CDQ2B80-30DZ-J79WL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm