CDQ2B80-35DZ-M9BWL-XC8
Product ID:392569
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-35DZ-M9BWL-XC8
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 280mm bore size and 35mm standard stroke for robust performance.
  • 32-color solid-state auto switch with 3m lead wire for easy installation and monitoring.
  • 4Adjustable stroke cylinder (XC8) for flexible customization in various applications.
  • 5Through-hole mounting design (B) ensures secure and stable installation.
Product Details
CDQ2B80-35DZ-M9BWL-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm