CDQ2B80-40DMZ-A73H
Product ID:300966
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-40DMZ-A73H
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 280mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 3Standard 40mm stroke ensures precise and consistent movement.
  • 4Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Rod end male thread for secure and versatile mounting options.
Product Details
CDQ2B80-40DMZ-A73H
Body Option
Rod End Male Thread
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm