CDQ2B80-40DZ-P3DWASE
Product ID:383958
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B80-40DZ-P3DWASE
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 280mm bore size and 40mm standard stroke for powerful and controlled movement.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector for easy and quick installation.
  • 5Solid-state auto switch with DC24V compatibility for industrial automation applications.
Product Details
CDQ2B80-40DZ-P3DWASE
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm