CDQ2B80-50DMZ-P3DWAZ
Product ID:383938
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B80-50DMZ-P3DWAZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 280mm bore size and 50mm standard stroke ensure powerful and precise movement.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 5Compatible with 2 auto switches (included or optional) for flexible configuration.
Product Details
CDQ2B80-50DMZ-P3DWAZ
Body Option
Rod End Male Thread
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm