CDQ2B80-50DZ-P3DWAL-XC89
Product ID:384554
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-50DZ-P3DWAL-XC89
Key Features
  • 2Double-acting operation ensures efficient and reliable performance in automation applications.
  • 380mm bore size and 50mm standard stroke provide optimal force and movement for industrial use.
  • 54-sided auto switch mounting groove offers flexible installation options for various setups.
Product Details
CDQ2B80-50DZ-P3DWAL-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 80 mm