CDQ2B80-80DZ-M9BLS
Product ID:392653
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-80DZ-M9BLS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 280mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Through-hole mounting style for versatile and secure installation.
  • 53m lead wire and DC24V compatibility for flexible integration into various setups.
Product Details
CDQ2B80-80DZ-M9BLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Bore Size
Bore Size 80 mm