CDQ2B80-90DCMZ-XB10
Product ID:392456
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-90DCMZ-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 280mm bore size and 90mm stroke for powerful and controlled linear motion.
  • 3Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor integration.
  • 5Intermediate stroke design with exclusive body for customized applications.
Product Details
CDQ2B80-90DCMZ-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm