CDQ2B80TF-25DCMZ
Product ID:384301
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80TF-25DCMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 280mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 3Standard 25mm stroke ensures consistent and reliable operation.
  • 4G port thread (TF) for easy and secure connection to pneumatic systems.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread (CM) for enhanced durability and mounting flexibility.
Product Details
CDQ2B80TF-25DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 80 mm