CDQ2B80TN-15DCMZ
Product ID:384625
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80TN-15DCMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 280mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free connections.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
  • 5Standard 15mm stroke for precise and consistent linear motion.
Product Details
CDQ2B80TN-15DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm