CDQ2B80TN-25DZ-M9PASDPC
Product ID:301066
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80TN-25DZ-M9PASDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 3Water-resistant auto switch with pre-wired connector for easy installation and durability.
  • 4Standard 25mm stroke suitable for a variety of industrial applications.
  • 5Solid-state auto switch with 2-color indicator for clear operational feedback.
Product Details
CDQ2B80TN-25DZ-M9PASDPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm