CDQ2B80TN-25DZ-M9PSAPCS
Product ID:392390
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80TN-25DZ-M9PSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 280mm bore size and 25mm standard stroke for robust performance.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free connections.
  • 4Solid-state auto switch with pre-wired connector (M8-3 pin) for easy installation.
  • 5Versatile mounting options with through-hole design for flexible integration.
Product Details
CDQ2B80TN-25DZ-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm