CDQ2B80TN-75DCMZ-W-M9PSDPC
Product ID:384614
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80TN-75DCMZ-W-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection, enhancing automation accuracy.
  • 280mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections in pneumatic systems.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket provides flexibility in mounting and movement.
Product Details
CDQ2B80TN-75DCMZ-W-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm