CDQ2B80TN-75DZ-M9PL-XC6
Product ID:384622
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80TN-75DZ-M9PL-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 280mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation.
  • 5Stainless steel retaining ring, piston rod, and rod end nut for durability.
Product Details
CDQ2B80TN-75DZ-M9PL-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm