CDQ2BH50-20DZ-L-M9BWL
Product ID:384321
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2BH50-20DZ-L-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 20mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 32-color solid-state auto switch with 3m lead wire for easy installation and monitoring.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 5Shipped with mounting bolts for quick and hassle-free setup.
Product Details
CDQ2BH50-20DZ-L-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm