CDQ2BH63-15DZ
Product ID:392589
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2BH63-15DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and sensing applications.
  • 263mm bore size ensures powerful and efficient operation.
  • 3Standard 15mm stroke for consistent and reliable performance.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5Air-hydro type combines the benefits of both air and hydraulic systems.
Product Details
CDQ2BH63-15DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm