CDQ2BS80-20DCMZ
Product ID:393151
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2BS80-20DCMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 280mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 3Standard 20mm stroke ensures reliable and consistent performance.
  • 4Through-hole mounting design for easy and secure installation.
  • 5Rod end male thread allows for versatile and flexible connections.
Product Details
CDQ2BS80-20DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm