CDQ2D100-150DCMZ-P3DWASC-XC89
Product ID:392398
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D100-150DCMZ-P3DWASC-XC89
Key Features
  • 1Double-acting design ensures efficient bidirectional operation for versatile applications.
  • 3100mm bore size and 150mm standard stroke provide optimal force and movement for industrial tasks.
  • 4Pre-wired connector (M12-4 pin) and 2-color indicator simplify installation and monitoring.
Product Details
CDQ2D100-150DCMZ-P3DWASC-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 100 mm