CDQ2D20-25DCMZ-W
Product ID:384532
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D20-25DCMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style for versatile installation options.
  • 320mm bore size and 25mm stroke for reliable performance in compact spaces.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and ease of use.
  • 5Double knuckle joint for flexible and secure rod end connections.
Product Details
CDQ2D20-25DCMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm