CDQ2D20-38DMZ
Product ID:393067
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D20-38DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Double clevis mounting style for versatile installation options.
  • 320mm bore size and 38mm stroke for precise and powerful operation.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and adaptable connections.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2D20-38DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Bore Size
Bore Size 20 mm