CDQ2D20-38DMZ-XC6
Product ID:393046
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D20-38DMZ-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 38mm stroke for optimal performance in compact spaces.
  • 4Double clevis mounting style for flexible installation options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor integration.
Product Details
CDQ2D20-38DMZ-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Bore Size
Bore Size 20 mm