CDQ2D20-45DMZ-V-M9BWSAPC
Product ID:384043
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2D20-45DMZ-V-M9BWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and sensor compatibility.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 320mm bore size and 45mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Solid-state auto switch with pre-wired connector (M8-3 pin) for easy integration.
  • 52-color indicator and DC24V compatibility for clear status monitoring.
Product Details
CDQ2D20-45DMZ-V-M9BWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm