CDQ2D25-15DCMZ-W
Product ID:393178
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-15DCMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation options.
  • 325mm bore size and 15mm stroke for reliable performance in compact spaces.
  • 4Rubber bumper and male rod end thread for enhanced durability and ease of use.
  • 5Double knuckle joint for versatile rod end mounting configurations.
Product Details
CDQ2D25-15DCMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm