CDQ2D25-15DCMZ-W-M9NSDPC
Product ID:384501
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-15DCMZ-W-M9NSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style for versatile installation options.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
  • 5Compact design with 25mm bore and 15mm stroke for space-saving applications.
Product Details
CDQ2D25-15DCMZ-W-M9NSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm