CDQ2D25-20DMZ-V-M9NSAPC
Product ID:392582
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-20DMZ-V-M9NSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy integration and reliable performance.
  • 425mm bore size and 20mm standard stroke for efficient linear motion control.
  • 5Pre-wired with a 0.5m lead wire and supports DC5V, 12V, and 24V for versatile power options.
Product Details
CDQ2D25-20DMZ-V-M9NSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm