CDQ2D25-30DCMZ-V
Product ID:392636
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-30DCMZ-V
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation options.
  • 325mm bore size and 30mm stroke for efficient pneumatic operation.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
  • 5Single knuckle joint for versatile rod end bracket applications.
Product Details
CDQ2D25-30DCMZ-V
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 25 mm