CDQ2D25-30DMZ-W-M9BWL
Product ID:384500
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-30DMZ-W-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 325mm bore size and 30mm stroke for optimal force and movement control.
  • 4Includes a solid-state auto switch with a 2-color indicator for easy monitoring.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket for enhanced articulation and durability.
Product Details
CDQ2D25-30DMZ-W-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm