CDQ2D25-35DMZ-M9BWL
Product ID:392624
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-35DMZ-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 32-color solid-state auto switch with a 3m lead wire for easy monitoring and control.
  • 425mm bore size and 35mm standard stroke for efficient linear motion.
  • 5Rod end male thread design for compatibility with various mounting configurations.
Product Details
CDQ2D25-35DMZ-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm