CDQ2D25-50DCMZ-W-M9BSDPC
Product ID:392981
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-50DCMZ-W-M9BSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation options.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
  • 5Standard 50mm stroke with double knuckle joint for versatile applications.
Product Details
CDQ2D25-50DCMZ-W-M9BSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm