CDQ2D25-50DMZ-W-M9BWL
Product ID:392968
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-50DMZ-W-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style for flexible and secure installation.
  • 325mm bore size and 50mm standard stroke for reliable performance.
  • 42-color indicator auto switch with 3m lead wire for easy monitoring and control.
  • 5Rod end male thread and double knuckle joint for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2D25-50DMZ-W-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm