CDQ2D25-5DMZ-M9PVSDPC
Product ID:384314
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-5DMZ-M9PVSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Compact 25 mm bore size with a standard 5 mm stroke for space-saving applications.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration and reliable performance.
  • 4Double clevis mounting style provides flexibility in installation and alignment.
  • 5Pre-wired with a 0.5m lead wire and supports DC 5V, 12V, and 24V for versatile power options.
Product Details
CDQ2D25-5DMZ-M9PVSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm