CDQ2D32-100DMZ-M9BWSAPCS
Product ID:392440
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-100DMZ-M9BWSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3Includes a solid-state auto switch with a pre-wired M8-3 pin connector for easy integration.
  • 42-color indicator light provides clear visual feedback on cylinder status.
  • 5Standard 100mm stroke with rod end male thread for versatile application use.
Product Details
CDQ2D32-100DMZ-M9BWSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm