CDQ2D32-100DMZ-M9PSAPCS
Product ID:392411
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-100DMZ-M9PSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch (M9PSAPC) with indicator light for easy monitoring.
  • 432mm bore size and 100mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 5Rod end male thread (M) design for straightforward integration with machinery.
Product Details
CDQ2D32-100DMZ-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm