CDQ2D32-150DCMZ-M9BW-XC26
Product ID:392739
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-150DCMZ-M9BW-XC26
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3Double-acting design provides efficient bidirectional movement.
  • 4Includes rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 52-color indicator auto switch with 0.5m lead wire for easy monitoring and control.
Product Details
CDQ2D32-150DCMZ-M9BW-XC26
Made To Order
Double Clevis Pins Including Copper Pins and A Flat Washer
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm