CDQ2D32-150DCMZ-M9PSDPC-XC26
Product ID:392907
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-150DCMZ-M9PSDPC-XC26
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired connector for easy integration.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth operation and reduced noise.
  • 5Includes double clevis pins with copper pins and a flat washer for durability.
Product Details
CDQ2D32-150DCMZ-M9PSDPC-XC26
Made To Order
Double Clevis Pins Including Copper Pins and A Flat Washer
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm