CDQ2D32-150DCMZ-M9PWZ
Product ID:393096
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-150DCMZ-M9PWZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 3Equipped with a 2-color indicator auto switch for easy monitoring.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
Product Details
CDQ2D32-150DCMZ-M9PWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm