CDQ2D32-15DMZ-W
Product ID:392659
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-15DMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 2Double clevis mounting style for versatile installation.
  • 332mm bore size for strong and reliable performance.
  • 4Rod end male thread for easy attachment to machinery.
  • 5Auto switch mounting groove for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2D32-15DMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm