CDQ2D32-25DMZ-W-M9BWSDPC
Product ID:384282
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-25DMZ-W-M9BWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 332mm bore size and 25mm standard stroke for optimal performance in automation.
  • 4Pre-wired solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy setup.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket for enhanced movement and adaptability.
Product Details
CDQ2D32-25DMZ-W-M9BWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm